Ing. Mgr. Karel Bendl, MBA, LL.M.

Absolvent oboru
Jako lesník s dlouholetou praxí jsem se v průběhu času stále více dostával do situací, na jejichž řešení mi mé lesnické vzdělání přestávalo stačit. I v mém oboru začaly být nutností také manažerské, ekonomické a právnické vědomosti a dovednosti, jelikož správa lesních majetků různých vlastníků je v dnešní době stále složitější a náročnější disciplína. A to jak vzhledem ke stále komplikovanější legislativě, tak vzhledem k širokému spektru typů vlastníků lesních pozemků, jejich zájmům, nárokům a požadavkům.
Ke studiu na institutu CEMI jsem se rozhodl, protože jsem si potřeboval doplnit vzdělání ve výše zmíněných oblastech a to formou pro mě komfortní tzn. e-learningem. Studium na CEMI mě velmi mile překvapilo svou vstřícností ke studentům, kvalitními studijními materiály a podklady i vysokou profesionalitou a erudicí jednotlivých lektorů. Úvodní semináře proběhly v reprezentativních prostorech a přes jejich poměrně malou časovou dotaci byly inspirující a dostatečně motivující k budoucímu samostudiu. Jednotlivé lekce v daných předmětech na sebe dokonale navazovaly a studijní materiály mohu bez obav využívat i nyní, po ukončení studia, pro jejich komplexnost a praktičnost. Zkoušky, které nebyly jednoduché jsem absolvoval prostřednictvím počítače ve formě on-line testu, popř. seminární práce v době pro mě ideální, často v kanceláři, nebo pozdě v noci, kdy celá má rodina už spala a já se mohl lépe soustředit. Po dobu celého studia jsem byl ve spojení s lektory v jednotlivých předmětech, kteří mi po telefonu, e-mailem popř. prostřednictvím Skype odpovídali na otázky a za jejich cenné rady a podněty jim tímto ještě jednou děkuji. Studijní oddělení CEMI mi po celou dobu vytvářelo kvalitní podmínky k samostudiu a musím ocenit i elektronický e-learningový systém Fronter, díky němuž jsem se mohl studiu věnovat prakticky kdykoli a kdekoli.
Celkově musím konstatovat, že mi studium na CEMI pomohlo znovu nastartovat a rozjet osobní motivační motor, který byl po celých létech strávených každodenní rutinou praktického života již značně zkorodovaný. Znovu jsem objevil radost z poznávání nového, štěstí z dosažených úspěchů i pocit určité pýchy po úspěšném absolutoriu. Získané znalosti a vědomosti jsem poté mohl nabídnout svým klientům- vlastníkům lesních pozemků a dokonce jsem díky nim získal některé významné a velmi náročné nové klienty. Studium se mi proto vyplatilo i po finanční stránce a mohu jej vřele doporučit všem budoucím studentům CEMI jako dobrou investici jak do osobního, tak do profesního života.
Absolventi CEMI

V rámci studia oboru Executive, především oblast krizového managementu řízení, jsem své zkušenosti z praxe jsem spojil s novými teoretickými poznatky.
Ing. Juraj Skácel, MBA ,Manažer logistiky
MBA - Executive MBA

„Považuji za velmi výhodné, že se jedná o roční studium, na druhou stranu o to intenzivnější. Naprostá flexibilita, komunikace prakticky během jednoho, dvou dnů se všemi pedagogy, tah na branku - velice se mi to líbilo."
Tomáš Zahálka, MBA ,Ředitel privátního bankovnictví
MBA - Executive MBA

„Studium na Institutu CEMI jsem si vybral z toho důvodu, že jsem časově velmi zaneprázdněn a líbila se mi e-learningová výuka."
Darek Haumer, MBA ,Projektový manager - Eurovia CS, a.s.
MBA - Executive MBA

Profesní přechod z obchodu do managementu byl jednodušší díky studiu MBA.
Jan Tichý, MBA ,Executive Managing Director - ETI Elektroelement, s.r.o.
MBA - Executive MBA

„Toto studium plně splnilo moje odborná očekávání. Setkala jsem se na seminářích s lektory, velmi erudovanými odborníky, kteří nejen ovládají danou oblast, ale také mají bohaté zkušenosti z praxe. Byli sice nároční, ale ke studentovi vždy vstřícní."
Mgr. Ivana Chramostová, MBA ,Ředitelka školy - Základní škola Opava
MBA - Executive MBA

Uspořádání myšlenek bylo největším přínosem studia. Studium doporučuji a především tomu, kdo ví, co chce a hledá způsob jak to realizovat.
Ing. Radek Zbončák, MBA ,Výzkumně - vývojový pracovník v oblasti kompozitních materiálů (Design - Analýza - Technologie); VÚTS, a. s.
MBA - Executive MBA